Újabb pályázatokat nyert Tokaj

Ezúttal az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt tendereken volt sikeres településünk.

Magyarország Kormánya számos pályázatot írt ki annak érdekében, hogy a vidéki fiatalok számára reális alternatívává váljon a helyben maradás, illetve az oda költözés, ezáltal a vidék népességmegtartó ereje és versenyképessége javuljon. Az Esély Otthon program keretében a fenti célok megvalósítására 200 millió forintot használhat fel Városunk az elkövetkezendő három évben. Magyarország Kormánya számos pályázatot írt ki annak érdekében, hogy a vidéki fiatalok számára reális alternatívává váljon a helyben maradás, illetve az oda költözés, ezáltal a vidék népességmegtartó ereje és versenyképessége javuljon. Az Esély Otthon program keretében a fenti célok megvalósítására 200 millió forintot használhat fel Városunk az elkövetkezendő három évben. Tokaj Városa a projekt megvalósításával hozzájárul:

• a településen élő fiatalok helyben maradásához

• a helyi munkaerő-piaci igények feltérképezéséhez és koordináláshoz

• a településen élő, továbbá az ide letelepülni szándékozó fiatalok kedvezményes lakhatásának támogatásához.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma – előzetes tényfeltárást követően – megállapította, hogy térségünkben a közszolgáltatások infrastrukturális háttere többé-kevésbé megfelelőnek mondható, ugyanakkor e fizikai feltételek mellett igen nagy szükség van jól képzett szakemberekre, a helyi célcsoportokat, kiváltképp a hátrányos helyzetű lakosokat és a fiatalokat elérő és számukra az érvényesülést, a munkaerő-piacra lépést segítő programokra. Szükséges továbbá az egészségfejlesztést, valamint a közösségépítést szolgáló tevékenységek, szolgáltatások kínálatának bővítése. Mindez elengedhetetlen ahhoz, hogy a vidéki életkörnyezet vonzereje növekedjen, a fiatalok, kiváltképp a képzett lakosság elvándorlása lassuljon, illetve megálljon. Ennek érdekében Tokaj Városa két EFOP projektben is szerepet kap, az egyikben konzorciumvezetőként:

EFOP – 3.9.2 – Humán kapacitások fejlesztése térségi szemléletben – kedvezményezett térségek
KONZORCIUM (Bodrogkeresztúr, Erdőbénye, Olaszliszka, Sárospatak, Tarcal, Tokaj Borvidék Fejlődéséért Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság, Tokaj Város Önkormányzata, Vámosújfalu)
499 839 028,- Ft
Ebből Tokaj 82 299 500,- Ft forrásban részesül.
EFOP – 1.5.3 – Humán szolgáltatások fejlesztése térségi szemléletben – kedvezményezett térségek
Humán szolgáltatások fejlesztése a Tokaj-Sárospatak térségben
KONZORCIUM (Bodrogkeresztúr, Erdőbénye, Olaszliszka, Sárospatak, Tarcal, Tokaj Borvidék Fejlődéséért Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság, Tokaj Város Önkormányzata, Vámosújfalu)
499 925 724,- Ft

Ebből Tokaj: 155 833 872,- Ft forrásban részesül.

Ossza meg ismerőseivel!

Oldal nyomtatása
NAPTÁR
Hírek
SZÁLLÁSOK
Szálljon meg Tokajban a lehető legkedvezőbb árakon!